Víte, jak vybrat moderní obývací stěny a sestavy?

posted in: Nezařazené | 0

Moderní obývací stěny a sestavy mají představovat především cenově dostupný dojem luxusu, zároveň jednoduchost a snadnou údržbu. Už z tohoto titulu je v současné době u nábytku oblíbená zejména černá a bílá barva, případně jejich kombinace. sestava-moderniI přes snadnou údržbu materiálu speciální fólií potažené dřevotřísky, se však jedná o barvy, na kterých je nejvíce patrný prach a špína.

Ne vše moderní musí být perfektní a musí ovlivnit váš vkus

Minulost lpěla na zdobném nábytku, plném kudrlinek, vyřezávaných ornamentů, jednalo se o bytelné kousky z pravého dřeva, těžké na manipulaci. Pravda, dnes se vyrábí nábytek ze zbytků dřeva v rámci recyklace, dřevotříska se ale snáze drolí, je sice lehká, ale manipulace s takovým kouskem nábytku stejně narušuje jeho statiku a devastuje ho.

Současná doba se tak krom cenově dostupnějšího i na manipulaci snadnějšího nábytku, začala od dřevotřískových alternativ velikých obývacích stěn, obracet k absolutní absenci obývacích stěn, respektive k obývacím stěnám ve smyslu pár poliček na zdi, instalované televizi na zdi a pod ní jedné skříňky.

souprava-moderni-stenaAno, ještě stále to vyžaduje jakousi montáž, tu však už dokáže zvládnout i žena. Navíc prachu je ještě méně, ale také méně úložného místa a máte-li za zdí sousedy, připravte se, že budete slýchávat každou jejich rodinnou hádku.

Jak vybrat ty nejlepší kusy?

Moderní, skladný nábytek je sice fajn při stěhování nebo jeho údržbě, cena je ještě hezčí, útulnost domova vám ale nevynahradí, připravte se, že se jedná o opravdu skromné kousky, mající evokovat dojem právě obývací stěny, na kterou jsme zvyklí od našich babiček.

K čemu jsou vlastně dobré?

Opravdu se upouští od stěn nebo všemožně možných uskladnění sestav, dohromady poskytující obývací sestavu, kryjící celou jednu zeď pokoje a figurující jako úložný prostor na sezonní nádobí, oblečení, knihy i televizi.

V moderní době, kdy televize může být na zdi, kdy ji lze spárovat s flash diskem a není tak třeba mít místo na uložení tisíců DVD s oblíbenými filmy, kdy se upustilo od módy křišťálových dekorací aj., není třeba tolika úložného prostoru v obývací části a prostor pro šaty se soustředí již vyloženě zvlášť do šatny v domě.