Najděte ty nejkrásnější moderní noční stolky

posted in: Nezařazené | 0

Noční stolky jsou stálou nezbytností, nacházející se po boku naší postele. Jejich hlavním smyslem však není design, ale užitek. Slouží nám k odkládání mnoha věcí, avšak to nejpodstatnější asi je, že díky nim máme v úrovni očí budík…

Moderní noční stolky – budete je milovat

Klasické noční stolky měly za cíl ukrýt nezbytnosti i méně důležité harampádí. Disponovaly tak monumentálností a alespoň dvěma šuplíky. Od toho se dnes upouští a hraje se především na design. Ten je fajn z hlediska módy, avšak praktický je málokdy.

Současné stolky jsou totiž kde nic tu nic – miniaturní odkládací plochy, které stěží pojmou sklenici s vodou a mobil, natož snad i kýžený fotorámeček nebo právě budík a rádio v jednom s digitálním displejem, který je tak užitečný, pokud se v noci budíme s otázkou, kolik je hodin a zda není třeba už vstávat do práce.

Hitem je kombinace materiálu kovu a skla, což není u postele 2x bezpečné. Dále začínáme směřovat i k naprostému naturalismu, a to k opravdu surovým přírodním kouskům, jako je například poleno jako noční stolek nebo starý šuplík z ještě staršího stolu, který ve své přirozené patině designéři umisťují na kovové nožky.

Kreativci si doma zvládnou i nabarvit starou bedýnku na ovoce nebo si k posteli přenesou starý lodní kufr. Ano i ten lze použít jako noční stolek. Vlastně vše, co unese sklenici s vodou, fotografii a plato prášků, ačkoli je to jinak zbytečný otřískaný kus, je najednou zcela hodnotným kouskem domácnosti. Dřevěné truhly nebo zmíněné lodní kufry zároveň poslouží jako užitečný úložný prostor na přikrývky, což jistě oceníte.

Noční stolek na zemi

Co nového chcete v rámci nočních stolků vymyslet. Moderní inovace tohoto druhu nábytku už nemají kam směřovat, tak se návrháři obrací na samé dno.

V obchodních domech tak dnes nalezneme postele se zakomponovanými nočními stolky v podobě prostých dřevěných čtvercových polic v bezprostředním kontaktu se zemí. Dokud nepokládáte sklenici s vodou na samotnou podlahu, stále se to ještě počítá jako „originální“ noční stolek.