2 dveřové šatní skříně – NÁVOD jak je vybrat

posted in: Nezařazené | 0

V dnešní době naprostou nezbytností každé domácnosti, je skříň nebo rovnou skříně. Ty mohou mít různé podoby, pro manželské páry jsou ideální právě 2 dveřové šatní skříně, přičemž každá půlka patří jednomu z páru.

Ovšem jako jsou úžasným úložným prvkem právě takovéto monumentální skříně, stejně snadno se brzy zaplní a je potřeba dalšího a dalšího místa k uskladnění šatstva a dalšího harampádí…

Samozřejmě nejlepší je, nechat si vyrobit skříně na míru. Jedině tehdy využijete naprosto dokonale veškerý prostor, který se v malé domácnosti nabízí. Ovšem tato legrace něco stojí. Pro zbytek rodin je nutné, obrátit se na nabídky kamenných obchodních domů nebo e-shopů, kde naleznete mnoho verzí 2 dveřových šatních skříní.

Možné podoby šatních skříní a jejich umístění

Dětskému pokoji stačí dveřová skříň o rozměrech 102-148 cm, se dvěma šuplíky na dně, které uskladní spodní prádlo a ponožky. Samotná „2 křídlá“ skříň po otevření nabízí tyč na zavěšení oblečení na ramínku, někdy však ukrývá i úzký regál s policemi pro trička. Právě tento druh skříní je dostačující pro studenty. U párů je pak třeba jiných rozměrů skříně i jejího zcela jiného uspořádání.

„Manželské 2 dveřové šatní skříně jsou zpravidla rozděleny na tři části. Mají pevný prostředek, vybavený užitečným zrcadlem a z každé strany dvířka pro jednoho z partnerů. Takové skříně ale nemusí být jen v ložnicích nebo v dětských pokojích, stejně snadno je lze umístit do předsíně.

Rovněž i zmiňované skříně pro mladé si lze pořídit v rozměrnějších velikostech (tří i pěti metrů), které lze poté „naprat“ do každého volného výklenku. Zvláštností není ani regálová 2 dveřová šatní skříň v kuchyni, využitá jako špajzka.

Použitý materiál

Je to zejména lamino, protože lamino není těžké a lze s ním manipulovat snadněji než z masivem. Na druhou stranu masiv lze alespoň opětovně demontovat v případě, že se často stěhujete. To lamino se při takové opakované aplikaci začíná drolit. Rovněž masiv dřeva alespoň něco udrží, ačkoli se jedná o šatní skříň, zpravidla ji využíváme na vše, co chceme ukrýt před zraky návštěvy.